1. Jak zostać członkiem Klubu? – Tutaj dowiesz się jak uzyskać m.in. książeczkę zdobywców – w której udokumentujesz swoje wyprawy.
https://kgp.info.pl/akces-do-klubu

PAMIĘTAJ, że formalności związane z przystąpieniem do klubu zdobywców KGP ( otrzymanie książeczki) trwa około 21 DNI !

2. Chcę zdobywać Koronę Gór Polski bez przynależności klubowej.
Czy mogę nabyć książeczkę KGP i jaka będzie jej cena?

Książeczka Klubu Zdobywców Korony Gór Polski dostępna jest (podobnie jak odznaka) wyłącznie dla członków Klubu.

3. Czy wstępując do Klubu mogę wykupić od razu dwie książeczki KGP?
Nie. Każdemu członkowi przysługuje jedna książeczka, kolejną można nabyć dopiero po zatwierdzeniu wejść na 28 koronnych szczytów przez Lożę Zdobywców.

4. Chcę do Klubu zapisać dzieci, czy jest to możliwe?
Tak, pod warunkiem, że ukończyły 7 lat. Jest to wymóg bezwzględny, od którego nie ma żadnego odstępstwa. W tym przypadku na deklaracji przystąpienia do Klubu wymagany jest podpis rodzica lub opiekuna prawnego.

5. Do Klubu chcą wstąpić trzy osoby, czy każda z nich opłaca koszty wysyłki?
Oczywiście nie, pod warunkiem, że wysyłka książeczek następuje na jeden adres. Jeżeli osób jest więcej jednorazowy koszt wysyłki jest zawsze taki sam i wynosi 12 zł.

6. Czy aby wstąpić do Klubu trzeba mieć polskie obywatelstwo?
Nie, Klub Zdobywców KGP skupia w swoich szeregach także obywateli Szwecji, Czech, Wielkiej Brytanii i Rosji. Jest otwarty na wszystkich miłośników gór w każdym zakątku świata.

7. Jak potwierdza się zdobyte szczyty?
W książeczce KGP każdy szczyt ma swoją stronę. Szczyt potwierdza fotografia wykonana na szczycie i wklejona na odpowiednią stronę oraz pieczęć schroniska, placówki, firmy mającej tam siedzibę (w przypadku braku takowej – pieczęć z miejscowości najbliższej szczytowi). Potwierdzeniem zdobycia szczytu może być także pieczęć i podpis uprawnionego członka Loży Zdobywców spotkanego na szlaku. UWAGA: książeczka KGP nie może mieć pustych stron!Przed zapisaniem się do Klubu byłem już na kilku koronnych szczytach. Czy będzie mi to zaliczone do Korony?
Niestety nie. Zdobywanie szczytów zaczynamy od daty przystąpienia do Klubu.

8. Dlaczego do Korony Gór Polski zaliczonych zostało 28 szczytów, a wśród nich Chełmiec zamiast Borowej i Rudawiec zamiast Postawnej?
Wykaz koronnych szczytów ustalony został w 1997 roku, a propozycje do niego zgłosili pracownicy naukowi Uniwersytetu Warszawskiego, pomysłodawcy KGP. Wzięta wówczas została pod uwagę nie tylko wysokość szczytów, ale także ich dostępność i atrakcyjność krajoznawcza.
A co do samych wysokości – wciąż mamy zaskakujące nowe dane, uzyskiwane przez różne jednostki prowadzące pomiary (teraz także satelitarne), wobec których nie ma pełnej zgodności nawet wśród specjalistów-naukowców. Nie zmieniamy więc pierwotnego zestawu koronnych szczytów, dzięki którym i tak poznawane są pasma górskie, na które dawniej mało kto wchodził

9. W jakim czasie powinienem zdobyć Koronę Gór Polski?
Jest to program na całe życie, można ją zdobywać przez kilka, a nawet kilkanaście lat.
Nie ma też żadnych ograniczeń dotyczących sposobu czy pory roku, w której będzie się zdobywać szczyt, aczkolwiek z Mobile Tour możesz to zrobić w rok – jeśli tylko tak chcesz 🙂

10. Czy można zdobyć Rysy od słowackiej strony?
Oczywiście, można. Ważne żeby stanąć na szczycie Rysów, natomiast mniej ważna jest strona, z której się na ten szczyt weszło.

11. Czy muszę osobiście spotkać się z Lożą Zdobywców, czy wystarczy wysyłka książeczki do zatwierdzenia?
Weryfikacja zdobycia 28 szczytów Korony nie odbywa się zaocznie, konieczna jest obecność na posiedzeniu Loży.

12. Zdobyłem Koronę po raz drugi. Czy procedura postępowania jest taka sama?
Częściowo. Należy wydrukować kolejny wniosek o nadanie godności Zdobywcy KGP i wpłacić tylko 10 złotych. W przypadku zdobycia Korony po raz drugi, trzeci, czwarty… nie ma potrzeby przysyłania zdjęć legitymacyjnych.

13. Czy wszystkie formalności związane z Klubem można załatwić osobiście?
Tak, po wcześniejszym umówieniu się w siedzibie Klubu w Lublinie.

14. Co Mobile Tour ma wspólnego z KGP?

Mobile Tour pośredniczy w realizacji cyklu wypraw KGP – umożliwiamy tym samym wszystkim zainteresowanym zdobycie 28 szczytów Korony Gór Polski z naszym Biurem Podróży. Z nami dojedziesz na miejsce, a licencjonowany Przewodnik bezpiecznie doprowadzi Cię na szczyt po drodze opowiadając interesujące historie.
Podczas naszych wycieczek jesteś również dodatkowo ubezpieczony od NNW.
Możesz przystąpić do Klubu Zdobywców i zdobyć odznakę lub potraktować wyjazd jako zwykłą wycieczkę bez przystępowania do klubu. Mobile Tour nie jest pomysłodawcą KGP – tylko Biurem Podróży, które w profesjonalny sposób organizuje wyprawy na Szczyty zaliczane do Korony Gór Polski.

15. Kiedy odbywają się wycieczki z cyklu KGP z Mobile Tour?

Informacja o datach wypraw na poszczególne szczyty KGP będzie ukazywała się cyklicznie z wyprzedzeniem około 3-4 tygodniowym na naszym profilu na Facebooku oraz na naszej stronie internetowej w postaci plakatu lub postu (wpisu) z plakatem.
Po ukazaniu się plakatu z datami kolejnych wypraw – Programy wycieczek będą możliwe do otrzymania w formie pliku PDF – napisz do nas na Facebooku profil: MobileTourBP lub maila na adres kontakt@mobiletour.pl
Cykl wycieczek KGP realizowany będzie w ciągu całego roku kalendarzowego, a do wyboru będą różne daty. Nie przejmuj się jeśli data na daną wycieczkę Ci nie pasuje – na pewno będzie możliwa w innym terminie 🙂 Obserwuj nasz profil na Facebooku MobileTourBP, nasz Instagram: Mobile.Tour oraz naszą stronę internetową. Masz więcej pytań? wolisz porozmawiać ? Zadzwoń 883-777-807.

16. Gdzie zdobędę pieczątki do książeczki KGP?

Pieczątka Korony Gór Polski – gdzie ? – Korona Gór Polski (kgp.info.pl) – szczegółowe informacje znajdują się po kliknięciu w odnośnik. Wszelkich informacji udzieli Wam również Przewodnik podczas wycieczki :).

17. Mam więcej pytań.

Nie ma problemu 🙂 chętnie odpowiemy na każde pytanie. Zadzwoń do nas 883-777-209, napisz email kontakt@mobiletour.pl lub napisz wiadomość na naszym profilu na Facebooku MobileTurBP. Zapraszamy 🙂