Informujemy, że wycieczki odbywają się zgodnie z zaleceniami Ministerstwa i Departamentu Zdrowia Publicznego. Biuro na bieżąco monitoruje sytuację.
Biuro Podróży nie wykona wycieczki jeśli usługa turystyczna oznaczałaby narażenie uczestników na kwarantannę spowodowaną takim obowiązkiem . Wszystkie wycieczki zagraniczne są ubezpieczone – również na leczenie zagraniczne z powodu COVID. W przypadku gdy wycieczka jest opłacona, a zamknięto by granice lub główną atrakcje turystyczną programu realizowanego również na terenie Polski – wtedy biuro odwołuje imprezę turystyczną i zwraca Klientowi 100 % wpłaty.
Na wycieczkach turystycznych należy mieć ze sobą maseczki ochronne / przyłbice. Środek transportu, którym podróżujemy (bus lub autobus) jest każdorazowo przed wycieczką i po wycieczce ozonowany. W autokarze/busie obowiązuje ograniczenie w postaci 50% zajętych miejsc siedzących oraz podróż w maseczkach ochronnych.  W Parkach Narodowych oraz Parkach i Ogrodach nie obowiązują maseczki ochronne – chyba, że jednocześnie blisko siebie przebywa więcej niż 5 osób – wtedy należy mieć nałożoną maseczkę ochronną. Między uczestnikami obowiązkowe jest zachowanie odpowiedniego odstępu.  W przypadku niedostosowania się do obowiązujących przepisów – biuro nie ponosi odpowiedzialności za nałożone na uczestnika (przez sanepid lub policję) mandaty karne. 

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt.

 

! INFORMACJA !
Ponieważ otrzymujemy mnóstwo wiadomości z pytaniami odnośnie obostrzeń —> INORMUJEMY ŻE:
1) Na bieżąco kontrolujemy sytuację
2) Informacje czerpiemy z WIARYGODNYCH źródeł – bezpośrednio z Ambasad oraz z Ministerstwa czy Departamentu Zdrowia Publicznego.
3) Na chwilę obecną obostrzenia, które obowiązują NIE wpływają na ruch turystyczny,
4) Maseczki nie są wymagane na/w przestrzeniach typu: lasy, ogrody, plaże, parki…
5) Maseczki były i są obowiązkowe w środkach transportu, muzeach, sklepach, zamkach itp.
6) Sytuacja jest dynamiczna i gdyby przepisy zmieniły się w taki sposób, że Biuro Podróży jako Organizator nie mogłoby zrealizować jakiejkolwiek wycieczki z przyczyn niezależnych, tzw. sił wyższych – wtedy zgodnie z Ogólnymi Warunkami Uczestnictwa – informujemy, że impreza turystyczna została anulowana i otrzymują Państwo wpłacone środki, przelewem zwrotnym na konto bankowe z którego zrobiony był do nas przelew – do 14 dni od planowanej daty wycieczki.
7) NA CHWILĘ OBECNĄ – ŻADNA Z WYCIECZEK NIE JEST ODWOŁANA- wszystkie wycieczki odbywają się normalnie, zgodnie z obowiązującym prawem i przepisami.